کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
انجمن رمان
دانلود رمان : ناول کافه مرجع دانلود رمان های ایرانی و رمان های خارجی
خانه » مطالب متفرقه » ۵ عنصر اساسی و مهم در رمان نویسی
۵ عنصر اساسی و مهم در رمان نویسی

۵ عنصر اساسی و مهم در رمان نویسی

۵ عنصر اساسی و مهم در رمان نویسی

در این مقاله آموزشی از سایت ناول کافه ، عناصر پنچ گانه و مهم را برای نویسندگان عزیز آماده کردیم.برای دریافت و خواندن این ۵ عنصر اساسی و مهم در رمان نویسی در ادامه این پست با ما همراه شوید.

5 عنصر اساسی و مهم در رمان نویسی

5 عنصر اساسی و مهم در رمان نویسی

یک رمان پنج عنصر اصلی اما مهم دارد. این عناصر ضروری داستان را به آرامی اجرا می‌کنند و اجازه می‌دهند که عمل به گونه‌ای منطقی توسعه یابد که خواننده بتواند آن را دنبال کند.

عناصر پنچ گانه و مهم رمان عبارتند از :

 1. شخصیت های رمان
 2. توصیف زمان ، مکان
 3. طرح
 4. تناقضات و نقاط اوج
 5. زاویه دید

 

شخصیت های رمان :

شخصیت‌های داستان افرادی هستند که داستان در مورد آن‌ها است. نویسنده باید شخصیت‌های داستان را با اطلاعات کافی برای خواننده آشنا کند و خواننده بتواند هر فرد را تجسم کند. این با ارائه شرح مفصل از ویژگی‌های فیزیکی شخصیت و ویژگی‌های شخصیتی به دست می‌آید. هر داستانی باید شخصیت اصلی داشته باشد. شخصیت اصلی روشی را تعیین می‌کند که طرح رمان  توسعه پیدا می‌کند و معمولا این مشکل گسترش رمان را حل خواهد کرد. با این حال، شخصیت‌های دیگر نیز بسیار مهم هستند زیرا جزئیات، توضیحات و یا اقدامات اضافی را تامین می‌کنند. تمام شخصیت‌های داستان باید در تمام طول داستان به توصیفات نویسنده وفادار بمانند تا خواننده بتواند این کار را درک کند و باور کند که این عمل در حال انجام است و شاید حتی پیش‌بینی کند کدام شخصیت بعدی می‌تواند چه کاری را انجام دهد.

توصیف زمان و مکان :

نویسنده باید محیط داستان را با چنان جزئیاتی توصیف کند که خواننده احساس کند که می‌تواند صحنه را تصویر کند. توصیف غیر معمول (مانند دنیای فانتزی)می‌تواند جالب باشد، اما توصیف زیبا می‌تواند به خواننده کمک کند تا داستان را تجسم کند و احساس ارتباط با نقشه را داشته باشد!

طرح :

رمان می تواند یک واقعه باشد که کل متاب دربرگیرنده آن هست.هر قطعه ای باید شروعی بسیار روشن، وسط، و پایان باشد ، بطوریکه خواننده بتواند حس عمل را درک کرده و از ابتدا تا انتها دنبال کند.

 

تناقضات و نقاط اوج :

هر داستانی حداقل یک کش‌مکش برای حل کردن دارد. این طرح بر روی این تناقضات و روش‌هایی متمرکز است که در آن شخصیت‌ها تلاش می‌کنند تا مشکل را حل کنند. زمانی که عمل این داستان به هیجان‌انگیزترین اهمیت می‌رسد ، درست قبل از حل ، آن نقطه اوج نامیده می‌شود.

زاویه دید :

زاویه دید منظری است که نویسنده از آن دنیای خلق شده خود را به خواننده نشان می دهد. خواننده ممکن است این داستان را مستقیما از طریق افکار درونی یک شخصیت ببیند، و یا از دور و از منظر یک شاهد بی طرف.زاویه دید برای گردش در یک داستان ابزار ادبی مهمی است. زاویه دیدی که نویسنده انتخاب می کند می تواند تعیین کند که خواننده چگونه داستان را درک کرده و در آن شرکت می کند.

مطالب پیشنهادی دیگر:

رمان چیست و تاریخچه رمان

ژانر رمان و انواع آن

۱۰ داستان کوتاه که ارزش خواندن دارند

برای این مطلب ( ۵ عنصر اساسی و مهم در رمان نویسی ) امتیاز خودت را با ستاره های بالا ثبت کن
باکس دانلود
 • منبـــع: نــاول کــــافه NovelCafe
اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

راهنما

 • نظرات خود را تنها در مورد این رمان در بخش کامنت ها بیان کنید.
 • از ارسال مطالب تبلیغاتی و توهین آمیز خودداری کنید که تایید نخواهند شد .
 • اگر سوالی داشتید از بخش تماس با ما اقدام به ارتباط با مدیریت کنید.
 • رمان ها در سه فرمت (APK،EPUB،PDF) برای دانلود قرار میگیرند.
 • کاربران باتوجه به سیستم عامل گوشی می توانند رمان ها را دانلود کنند.

درباره SPRING :

فارغ التحصیل کارشناسی ادبیات انگلیسی


تمامی حقوق این سایت متعلق به ناول کافه می باشد و هرگونه کپی از قالب ، مطالب و تصاویر شرعا حرام بوده و پیگرد قانونی دارد.